Prace dyplomowe 2009
Prace dyplomowe 2009

Anna Grodzka, ur. 1984
Temat pracy dyplomowej:
Galeria Sztuki Współczesnej w starej elektrowni w Białymstoku
Projekt jest śmiałą próbą zaaranżowania jednego z nielicznych w mieście historycznych budynków przemysłowych na potrzeby Galerii Arsenał.
Wciąż rozszerzająca się oferta galerii i jej ambicje, aby stać się centrum kultury i sztuki na skalę europejską, wymagały stworzenia miejsca o wielorakiej funkcji – nie tylko wystawienniczej, ale też kulturowej i edukacyjnej. Budynek starej elektrowni jest położony w centrum miasta, w malowniczym otoczeniu rzeki Białej i zieleni parków. Stworzenie pełnej infrastruktury, w tym biblioteki, mediateki, sal wykładowych, projekcyjnych i warsztatowych, sklepu muzealnego – ma uczynić z Arsenału miejsce, w którym ludzie głodni kultury i sztuki mogą interesująco spędzić cały dzień.
________________________________________
Magdalena Lubecka, ur. 1984
Temat pracy dyplomowej:
Stara elektrownia – miejsce spotkań twórców kultury
W centrum sztuki współczesnej powinno także znaleźć się miejsce, gdzie można spotkać się w gronie znajomych, porozmawiać i zrelaksować, jednocześnie obcując ze sztuką.
W tym celu w piwnicy starej elektrowni stworzyłam wnętrze pełniące tę funkcję. Jest ono integralną częścią galerii. Prezentuję w nim małą kolekcję wzornictwa. Wnętrze ma na celu inspirować i pobudzać do działania twórczego. Powinno jedynie stanowić tło dla prezentowanej tu sztuki i ludzi, którzy ją tworzą. Jasna, czysta przestrzeń niczym kartka papieru czeka na pomysły i działania znajdujących się w niej twórców…
________________________________________
Ewa Małgorzata Ludwikowska, ur. 1986
Temat pracy dyplomowej:
Klub w wieży ciśnień dawnej fabryki Moesa w Choroszczy
Z zamiłowania do liczb i zainteresowania sztuką wybrałam techniczną uczelnię o artystycznym charakterze. Na Wydziale Architektury Wnętrz Politechniki Białostockiej rozwinęłam skrzydła twórczości.
Projekt dyplomowy jest odzwierciedleniem nabytych umiejętności. Prezentuje miejsce spotkań z książką, historią i naturą, zarówno dla młodszych, jak i starszych ludzi. Projektowane pomieszczenia są jasne i przestronne, pełne naturalnego światła, dopełnione szlachetnymi materiałami i wzornictwem. Wnętrza stanowią kompozycję w całości spójną, budującą niepowtarzalny klimat miejsca zabytkowego.
________________________________________
Marta Torebko, ur. 1984
Temat pracy dyplomowej:
Projekt wnętrz Domu Ludowego w Sokolu w oparciu o koncepcję architektoniczną opracowaną przez Stowarzyszenie Edukacji Kulturalnej WIDOK
Na krańcu Puszczy Knyszyńskiej w otoczeniu dzikiej przyrody powstał specyficzny projekt angażujący społeczność wiejską w działalność twórczą oraz przyciągający szerszą publiczność z okolicznych miejscowości, w tym z Białegostoku.
Niszczejący budynek z lat 30. XX wieku zostanie odremontowany i rozbudowany, aby pełnić rolę ośrodka wypoczynkowego z bazą noclegową, warsztatów artystycznych i miejsca spotkań twórców i odbiorców sztuki. Idea nowych wnętrz Domu Ludowego oparta jest na wielofunkcyjności. Formy, materiały i kolory są tłem do różnorodnych działań i postaci, jakie przewijać się będą w tym miejscu.
Anna Grodzka
ZAPLANUJ WIZYTĘ
Wystawy są czynne od wtorku
do niedzieli w godzinach
10:00-18:00
Ostatnie wejście
na wystawy o godz.:
17.30