Czwarty Białostocki Salon Ambientu
Technosoul i Galeria Arsenał zapraszają na Czwarty Białostocki Salon Ambientu w wyjątkowej przestrzeni Galerii Arsenał elektrowni w ramach 50 jubileuszu Galerii.
12 kwietnia 2015 (niedziela)
godz. 18:00 – 22:00
Galeria Arsenał elektrownia, ul. Elektryczna 13, Białystok, wejście od ul. Świętojańskiej
Nie dajemy zgody muzyce radiowej na sączenie się w tle – to jest bowiem zadanie ambientu. Już po raz czwarty w stolicy Podlasia, zupełnie na przekór, wysuwamy jednak ambient na pierwszy plan. W czasie tej odsłony naszych spotkań będzie to zadanie dla GAAP KVLT, oraz pomysłodawcy cyklu – Dtekka. By audialne wrażenia nabrały nowego wymiaru, o aspekty wizualne wydarzenia zadba Osmo Nadir.
Spotkajmy się w poszanowaniu dla muzyki i najlepszego sposobu na jej odbiór – ciszy.
UWAGA! Informujemy, że limit miejsc na wydarzenie został już wyczerpany i rekrutacja jest zamknięta.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, obowiązuje jednak internetowa rejestracja miejsc. Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem: s.narewska@galeria-arsenal.pldo piątku, 10 kwietnia do godz. 14:00. Wystarczy podać swoje imię i nazwisko. Jedna osoba może zarezerwować jedno miejsce.
Warunkiem wpisania na listę uczestników jest otrzymanie z Galerii Arsenał maila zwrotnego z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń!
Jeśli nie wiesz, czy przyjdziesz, lepiej nie rejestruj się w ogóle. Zostaw to miejsce komuś, kto myśli poważnie o wzięciu udziału w takim wydarzeniu. Bądź tak dobry/a i potraktuj innych uczestników, siebie i nas z szacunkiem.
Impreza odbędzie się w surowej, postindustrialnej przestrzeni. Jeśli chcesz komfortowo siedzieć – przynieś własny kocyk lub poduszkę.
GAAP KVLT/ live
Dtekk/ DJ set
Osmo Nadir live visuals
___
GAAP KVLT – tajemnicza postać w kapturze. Podobno pochodzi z Polski, ale sposób w jaki opowiada dźwiękiem sugeruje, iż mógłby być reinkarnacją jednego z egipskich kapłanów, który zagubił się w drodze między fabrycznymi pustostanami Detroit a berlińskimi zagłębiami klubowymi. Gaap Kvlt lubi mylić tropy. Na szczęście pozostawia ślady w postaci nagrań. Jego dotychczasowy dorobek to między innymi dobrze przyjęta krótka acz treściwa kaseta “Inconnu” i dwa przedziwne, nienazwane mini CD przygotowane na festiwale Unsound 2013 i Trans:Wizje. Przy okazji tych imprez Gaap Kvlt objawił się też słuchaczom, osobiście racząc ich autorskim zestawem gęstych, ciężkich i transowych dźwięków. Debiutancki album artysty bez twarzy znanego jako Gaap Kvlt nosi tytuł “Void”. To dość przewrotna nazwa zwłaszcza w kontekście charakterystycznego języka muzycznego jakim posługuje się twórca. Gaap Kvlt nie lubi bowiem próżni, całą dostępną przestrzeń skrzętnie zapełnia szumem, niskimi, falującymi tonami, wprawiającymi w trans zrytmizowanymi strukturami dźwiękowymi, ciężkimi industrialnymi bitami i budzącymi grozę odgłosami. – W muzyce wykorzystuję niespokojne i chłodne brzmienia, bębny oraz nagrania terenowe z krajów Maghrebu i Bliskiego Wschodu – przemawia twórca. Debiutancki album “Void” także wbrew innemu znaczeniu tytułu, jest ważny. Artysta po raz pierwszy mierzy się z dłuższą formą. – To pozwoliło mi na większą różnorodność kompozycji i budowanie klimatu – raczy wyjaśnić Gaap Kvlt. Obiecuje, że wraz z ciepłym pustynnym wiatrem i nieprzeniknionym mrokiem saharyjskich nocy zaklętych w dźwiękach “Void” przyniesie nam jeszcze więcej niepokoju, więcej transu i nowe fatamorgany.
Soundcloud: http://soundcloud.com/gaapkvlt
Fanpage: http://www.facebook.com/GAAPKVLT
http://www.youtube.com/watch?v=wvnf1jpN0tQ
http://www.youtube.com/watch?v=2FHLNkvR2mo
OSMO NADIR to artysta multidyscyplinarny. Tworzy eksperymentalne projekty audiowizualne, video art i instalacje. Jest kompozytorem i projektantem. W 2012 r. zapoczątkował prace nad projektem Instrumentarium – innowacyjnej stacji-laboratorium do tworzenia muzyki i efektów wizualnych. Z prototypem projektu supportował występ Williama Basinskiego w Białymstoku a premierowy pokaz odbył się w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie. Jedną z nowatorskich technik, które Nadir stosuje podczas swoich występów, jest powodowanie pętli feedbacku (FLING – Feedback Loop Inducing), czyli rejestrowanie na żywo dźwięków i obrazu otoczenia, które – elektronicznie przetworzone, stają się żywą częścią kompozycji. Jego projekty były pokazywane m.in. w Paryżu, Berlinie, Londynie i na wielu wystawach i wydarzeniach muzycznych w kraju i za granicą. W tym roku ukaże się debiutancki album, pt. Singularity
http://vimeo.com/80598095
http://osmonadir.com/
http://vimeo.com/osmo
DTEKK to człowiek instytucja na polskiej scenie muzyki elektronicznej: DJ, promotor i aktywista na rzecz kultury. Grać zaczął w 2000 roku, a od 2001 roku jest rezydentem białostockiego klubu Metro. Jego sety, wyłącznie winylowe, z jednej strony prezentują szeroki przekrój tego, co najlepsze w muzyce techno, z drugiej – jest fanem electro, disco, italo i ambientu. Dtekk współtworzy kolektyw Technosoul od początku jego istnienia i jest jednym z autorów jego sukcesu: szeregu imprez, na których zagrało wielu wybitnych artystów z całego świata oraz niedawnego poszerzenia działalności kolektywu o wytwórnię. Technosoul 01 w wersji winylowej ukazała się w lipcu 2014 roku z produkcjami Piotra Klejmenta zremixowanego przez Perca i Sleeparchive’a, zaś Technosoul 02 Michała Wolskiego w remixach Orphx i Fluxiona pojawi się na wiosnę 2015. Najważniejszym osiągnięciem w działalności Dtekka wydaje się być Up To Date Festival, którego jest pomysłodawcą, organizatorem i strategiem, jak również autorem programu artystycznego dla dwóch scen festiwalowych: Stanu Skupienia i Technosoul. Jakby tego było mało, to Dtekk stoi za wieloletnimi imprezami cyklicznymi takimi jak Ambient Park, Secret Location, Salon Ambientu i Kitsch’n’Electricity, które, zgodnie z najważniejszym dla niego założeniem, odbywają się w Białymstoku i rozwijają tamtejszą scenę. Bardzo ważnym aspektem w działaniu Dtekka jest aktywizm społeczny na rzecz muzyki i szeroko pojętej kultury – udziela się on w stowarzyszeniu Pogotowie Kulturalno-Społeczne i zarządza Transgranicznym Centrum Kultury Węglowa.
Fanpage: https://www.facebook.com/dtekkPL
Technosoul: https://www.facebook.com/technosoulpl
Original Source Up To Date Festival: http://www.uptodate.pl/
Mixcloud: https://www.mixcloud.com/dtekk1

ZAPLANUJ WIZYTĘ
Wystawy są czynne od wtorku
do niedzieli w godzinach
10:00-18:00
Ostatnie wejście
na wystawy o godz.:
17.30