Cecylia Malik. Raj na ziemi – projekcja filmu
Galeria Arsenał w Białymstoku ma zaszczyt zaprosić na: projekcję filmu Raj na ziemi Cecylii MalikWstęp wolny. Zapraszamy serdecznie!

Raj na ziemi to film dokumentalny o miłości pary bezdomnych – Artura i Iwony Ornat, prywatnie sąsiadów autorki filmu. Historia bohaterów opowiedziana jest z jej subiektywnej perspektywy – sąsiadki z ulicy Królowej Jadwigi w Krakowie. Dla Cecylii historia ta zaczęła się od momentu, gdy pewnego razu Artur i Iwona zaprosili ją na swój ślub. Reżyserka zaprasza ich do swojego świata, a oni odkrywają przed nią nieznaną stronę miasta. Dla obu stron było to całkiem nowe i mocne doświadczenie. Film opowiada nie o ich biedzie, ale o tym co mają i czego można im pozazdrościć. A wszystko to widziane z perspektywy otwierających się drzwi, do których prawie co dzień od dwóch lat Artur i Iwona przychodzą po kawę.
Reżyseria: Cecylia Malik
Scenariusz: Cecylia Malik
Zdjęcia: Cecylia Malik oraz Piotr Pawlus
Montaż, współpraca scenariuszowa: Rafał Małecki
Korekcja kolorów: Tomasz Poznański
Udźwiękowienie: Krzysztof Ridan oraz Jakub Wypler
Muzyka: Angst78 : Patryk Gęgniewicz & Łukasz Szałankiewicz, Adrian Konarski, Ludwik Zamenhof
Tłumaczenie: Robin Gill
Typografia: Ola Cieślak
Opieka artystyczna: Cezary Grzesiuk
Producent: Piotr Lenar
Wystąpili: Iwona Ornat, Artur Ornat
Produkcja : Akademia Multi Art, Cecylia Malik
Projekcja jest wydarzeniem towarzyszącym wystawie Nowe ilustracje.
Cecylia Malik – ur. 1975 w Krakowie
Malarka, performerka, edukatorka, ekolożka i aktywistka miejska. Ukończyła malarstwo na ASP w Krakowie. Absolwentka podyplomowych studiów kuratorskich na UJ w Krakowie. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych, m.in. w Galerii Zderzak, Galerii Bunkier Sztuki, Galerii Divus w Pradze, czy w Muzeum Współczesnym we Wrocławiu. Współtwórczyni Małego Klubu Bunkra Sztuki, projektów Modraszek Kolektyw i Wodna Masa Krytyczna oraz kolektywu artystyczno-aktywistycznego Niedzielni. Inicjatorka akcji społeczno-artystycznych takich jak Warkocze Białki, Chciwość Miasta, czy Nici z Parkingu. Za realizację akcji artystycznej 365 Drzew otrzymała tytuł Kulturystki roku 2010 – nagrody Programu 3 Polskiego Radia. Jest Laureatką nagrody publiczności Kulturalne Odloty 2010 Gazety Wyborczej w kategorii artysta roku. W 2012 roku otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację projektu i filmów dokumentalnych 6 Rzek. Od 2013 r. wykłada Sztukę Społeczną na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

ZAPLANUJ WIZYTĘ
Wystawy są czynne od wtorku
do niedzieli w godzinach
10:00-18:00
Ostatnie wejście
na wystawy o godz.:
17.30